Skyrama

skyrama

Skyrama  basit grafikleri ve yavan içeriğine rağmen eğlendirici, kolay bir oyun.

8 aşamalı rehberlikle birlikte başlayan oyun, havaalanının işletilmesi  üzerine. Bazı cümlelerin eksik olması haricinde başlangıç direktifleri anlaşılır ve özlü. Ön açıklamalı rehberlik eşliğinde temel bilgileri hemen öğrenebilir, altyapının kurulması, uçuşların gerçekleştirilmesi, yer ve hava yolcuların toplanması ve ödüllerin kazanılması hakkında temel bilgilere hemen sahip olabilirsiz. Tüm bu aktivitelerde tek yapmanız gereken sadece mouse’u tıklamanız.

skyrama1

Eğitimin tamamlanması ile havaalanınız Level 1 olur. Bu sayede uçaklarınız iniş ve uçuşa hazırdır,  yolcu uçakları için bir parkur, aynı zamanda 6 yolcuyu toplayabilen bir terminal, uçaklar için 1 hangar (başlangıçta sadece 1 tane) ve dekorasyon için birçok koni seti, gür bir ağaç ve 2 adet çiçek kutunuz vardır. İnmiş uçaklara vereceğiniz yer hizmetleriyle para kazanmak ve bu kazançlarla üst seviye terminaller, daha çok pist, geniş depolar gibi yeni havaalanı tesisleri ekleyerek  havaalanınızı daha karlı bir yatırıma dönüştürebilirsiniz.

skyrama3

Çok sayıdaki seçeneklerle eşsiz bir havaalanı inşa etmek mümkün ama aynı zamanda seviye atlama seçeneklerinin uzun vakit alması nedeniyle zaman alan bir süreç. Üst seviyelere ulaşmak için eğer yeterli sabrınız varsa nihayetinde havaalanınızı sadece terminal, hangar ve pist gibi fonksiyonel binalardan oluşmayan aynı zamanda çiçek yatakları, ağaçlar, çeşmelerin serpiştirildiği,  taksi durakları, oteller ve hatta kafelerden oluşan bir yaşamalanına dönüştürebilirsiniz. Ama söylemesi tabii ki yapmasından daha kolay. Seviye atlamanın yavaş ve zorlu olmasının dışında tüm operasyon nihayetinde monoton bir klik ve bu oyuna karşı ilgi ve sabrı tüketebilir.

skyrama2

Skyrama orta derecedeki grafikleri ile oyuncuları kendine bağlamaktan uzak, sossuz sebze salatası gibi yavan olabilir. Adapte olması bir o kadar kolay olan oyun yavaş ilerlemesi ve tek klikten oluşan rutini yüzünden oyuncuların ilgi ve sabırlarını kaybetmesi sonucunda yarıda bırakılabilir.

 

Sonuç  olarak, Skyrama sıkı oyunculara göre bir MMO oyunu olmamakla birlikte, zaman geçirmek isteyenler için bir seçenektir. Facebook Airport oyununa kıyasla, Skyrama yeterli olmayan komşu sayısıyla da daha az “sosyal”.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (6 votes cast)
Skyrama, 10.0 out of 10 based on 6 ratings

Screenshots


Video


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (6 votes cast)
Skyrama, 10.0 out of 10 based on 6 ratings
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply