Text or shortcode
Text or shortcode

Ücretsiz tarayıcı strateji oyunları ve pc, yorumlar, ipuçları

Blog

Grepolis

Grepolis Yunan mitolojisine dayalı ücretsiz tarayıcıdan oynanan ve aynı zamanda birçok oyuncusu olan MMO tarzı bir oyun.

Benzeri oyunlarda olduğu gibi kullanıcınızı yaratırken başlangıç noktası seçmeniz gerekiyor. KuzeyBatı, KuzeyDoğu, GüneyDoğu veya GüneyBatı’dan başlayabilir veya dilerseniz oyun sizin için bir nokta seçer. Ayrı bir kullanıcı yaratmadan Facebook kullanıcınız ile başlamanız da mümkün.

Katılacağımız oyun sunucusunu  (ve oyun hızını) seçtikten sonra oyunu size tanıtacak olan rehberiniz Ulysses sizi ilk şehrinizde karşılayacak. Bizi şehir merkezine götüren Ulysses’in ilk öğüdü kaynak üretmeye başlamak için maden ve tomruk değirmeni inşa etmek olacak. Sırayla 2 binanın yapımı başlarken, aynı anda sadece birinin yapımı devam edecektir.

Oyunda gerçek para ödeyerek altın alabilir ve bu altını gerekenin yarı zamanında bina inşa etmek için kullanabilirsiniz. Bu benzeri oyunlarda da alışıldık bir durum, unutmayın ki bedava olan bir oyunda oyun içi altın yapımcılar için para kazanmak adına bir yöntem.

Odun ve taşa ek olarak oyunda gümüş paralar da kazanabilirsiniz. Odun genelde binaları ve gemileri inşa etmekte taş ise şehir duvarlarını geliştirmekte kullanılırken oyunun para birimi olan gümüş parayı her amaç için kullanabilirsiniz.

Yeni oyuncular olarak depomuzu hızlıca geliştirmeli ve mümkün olduğunca çok erzak stoklamalıyız. Daha sonra çiftliklerimizi geliştirerek daha fazla bina ve asker üretmek için sivil sayısını artırabiliriz.

Şehrin genel görünümüne aşina olduktan sonra, bir adım daha ilerleyip adanın genel görünümünü değerlendirmeliyiz. Dünya haritası Travian’da olduğu kadar koca birleşik bir dünya olmasa da Ikariam’da olduğu gibi yüzlerce adadan oluşuyor. Daha çizgi filmsel olan Ikariam’ın aksine Grepolis daha gerçekçi. Oyuncular tarafından kontrol edilen şehirler sahildeyken, AI tarafından kontrol edilen tarım şehirleri ana karada.  AI’larca kontrol edilen köylerin varlığının oyuna katkısı Grepolis’i diğer benzer oyunlardan ayıran bir unsur.

Özetle, Grepolis yüksek seviyede stratejik düşünme, stratijeye odaklanma ve oynanışı diğer sekmelerde basitleştirmeyi gerektiren bir oyun. Deneyin!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.7/10 (7 votes cast)
Grepolis, 6.7 out of 10 based on 7 ratings
Previous Article

Farmerama

Next Article

Seafight

You might be interested in …

skyrama

Skyrama

Skyrama  basit grafikleri ve yavan içeriğine rağmen eğlendirici, kolay bir oyun. 8 aşamalı rehberlikle birlikte başlayan oyun, havaalanının işletilmesi  üzerine. Bazı cümlelerin eksik olması haricinde başlangıç direktifleri anlaşılır ve özlü. Ön açıklamalı rehberlik eşliğinde temel […]

Pirate Storm

Hiç gizli hazineleri ve tarifsiz canavarları bulmak için açık denizlere yelken açmak istediniz mi? Şimdi Bigpoint’ce yayınlanan son MMORPG tarzı tarayıcı oyunla bu mümkün, Pirate Storm. Tarayıcı üstünden oynanabilen oyun aynı zamanda Facebook destekli ve […]

Travian

Travian popüler bir tarayıcı oyunu. Bir oyuncu olarak kendi imparatorluğunuzu ve güçlü ordunuzu kurarak müttefiklerinizle birlikte zafer için savaşacaksınız. Travian ekstra program yükleme gerektirmeyen ücretsiz bir oyun!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.